| Radandam a întrebat:

Ce facultăți sunt bune dacă ai terminat profil filologie, în sensul ca îți poți găsi loc de munca mai ușor?

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Chestia cu gasitul unui loc de munca usor, bun, bine platit, tine 90% de persoana. Poti sa ai 5 facultati si sa nu gasesti pentru ca nu esti bun, sau poti sa ai o meserie la care esti foarte bun si o sa fi vanat de oameni si companii. Sfatul meu este sa gasesti acel ceva de care iti place, si sa investesti cat mai mult timp perfectionandu-te.

| Werrich a răspuns:

Găsirea unui loc de munca mai ușor este relativa, gândește-te ca anual ies mii de absolvenți, numărul de locuri de munca este mic. Trebuie sa dovedești angajatorului ca ești mai bun decât ceilalți aplicanți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drept, Litere, Limbi Straine.

| Catalin77945 a răspuns:

''Ce facultati sunt bune, loc de munca mai usor'' bai, importat e sa faci ce-ti place tie in viata, adica de exemplu tu vrei sa faci o facultate care posibil sa nu-ti placa dupa care sa te angajezi mai usor la un loc de munca care nici ala posibil sa nu-ti placa...cam asta insinuezi tu...si nu e ok