| DacaVreiSaVeziNimikTeRogSaDaiUnCLICK a întrebat:

Ce fel de caiete imi trebuie la chimie? studentesti mate, mici si groase mate? de care? dar la cultura civica? sunt din braila scoala f. neagu (trec a 7 a)

12 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

La chimie-mari studentesti, i-ati 2 ca scrieti mult.
la civica-2 mici sau 1 studentesc iti ajung
succes in noul an scolar! :*

| lilboutique a răspuns:

La cultura civica iti trebuie caiet dictando, obisnuit, iar la chimie mic si gros de matehappy cel putin eu asa am avut in clasa a 7atongue

| Danitzu a răspuns:

Pai la chimie iti trebuia caiet de matematica.nu conteaza de care daca studentesc sau mic iar la civica orice fel de caiet.asta numai daca nu are profesorul\profesoara vreo preferinta`happy

| Strumf a răspuns:

Eu folosesc cel mic cu patratele de 80 de pagini. Il am din clasa a 8-a si acum sunt a 10-a. Ce-i drept mai mult dorm la ora de chimie... dar asta e.

| Lollidella a răspuns:

La chimie ai nevoie de caiete de mate ( 1 de clasa si 1 de teme sau poti avea 1 singur depinde ce iti cere profesorul) si mai bine sumpara stundentesti pentru ca aveti destul de mult de scris happy eu am terminat unul si mai avea putin si scriam pe copertalaughing)
si la civica unul mic dictando e de ajuns happy

| gabriella_1970 a răspuns:

La chimie va trebui sa ai un caiet sau 2(depinde de preferintele profesorului), mari, studentesti, de matematica.La cultura civica eu am avut un caiet mare, de limba romana. Dar depinde ce iti va cere profesoarul, pentru ca va poate cere un caiet mic.Asadar asteapta sa va spuna profesorul.Mult succes!

| BcB8989 a răspuns:

Buna Silvia. Eu am fost olimpic la chimie, acum trec pe a 12-a. Tot timpul la chimie am avut caiete studentesti de matematica, iar la cultura civica caiete de romana mici. fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu trec in a 7.numele meu e andreeea.silvia,eu astept mai intai sa ajung la scoala si apoi sa cumpar ca s-ar putea sa nu avem nevoie de ele...ai putina rabdare. tu cumpara cety mai trebuie.sau cumpara caiete de rom si mate mici si mari.ca sa te linistesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu stiu si caut

| laara a răspuns:

Eu la chimie am avut un caiet mic cu spirala de mate si la civica un caiet mic dictando big grin

| diana13_5132 a răspuns:

Studentesti mate 60 file

| diana13_5132 a răspuns:

Mic dictando-civica