| Bogdan_Gabriele_1990 a întrebat:

Ce fel de caiete si in ce cantitate am nevoie pentru liceu profil stiinte ale naturii

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Caiete studentesti la materiile importante si caiete mici la restul ti-as recomanda. Nu prea pun profesorii pret la liceu pe treburile astea. Important e sa ai pe ce scrie.

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Amice, pentru materiile la care se predă în clasă ( exceptînd muzica, desenul, educația fizică și dirigenția) cele mai uzuale sînt caietele de aritmetică, de 80 de file, pe care să scrii rînd cu rînd.
Eu așa scriu de aproape 60 de ani.
Și pixuri „fine".
Cele pe care le folosesc eu ( de peste 10 ani) se numesc „ACVILA" fine 319.
Sînt cu pastă de patru culori: albastră, neagră, roșie și verde.
Sînt excelente și nu sînt scumpe.
80 de bani bucata.
Și eu scriu mult. În ultimii doi ani am scris peste 2.000 de pagini.
Sănătate! Și spor la învățătură!

| Staind a răspuns:

7kg de caiete si 2 de pixuri.

| ConstantinEdi a răspuns:

La fel ca in claasa 8-a ca nu cred ca adauga nici o materie noua. si eu am trecut acum a9-a