| anonima0101 a întrebat:

Ce film\serial trebuie sa vizionez pentru a invata limba engleza? sad sad sad

6 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Pai, in primul rand incearca sa inveti putina gramatica, iar apoi uita-te la orice filme si seriale cu subtitrare, o sa te ajute mult happy

| miTzuliK93 a răspuns:

Nu ai pus intrebarea corect. Nu e "ce", ci "cate", iar raspunsul este: cat mai multe.

| Starla14 a răspuns:

Amice, nu te uita direct la filme uitate la desene, the looney tuns show sau regular show si punetile cu subtitrare in engleza si asa vei invata si gramatica, iar apoi poti trece la filme

| Ardelean_Liana_1976 a răspuns:

Sincer, nu zic sa te iei dupa mine, pentru ca nu stiu daca te va ajuta, dar pe Youtube sunt cursuri gratuite de limba engleza. Trebuie sa scrii : "Cursuri gratuite de limba engleza"
Sper ca te-am ajutat cat de cat!
Funda? happy

| Ardelean_Liana_1976 a răspuns:

Pot sa iti mai spun si ca unchiul meu a invatat engleza si din filme!
EU ZIC ca poti viziona orice film vrei, atata timp cat este in limba engleza!
Deci... funda happy?

| gaciunicoleta19 a răspuns:

Buna! Depinde ce fel de engleza vrei sa inveti. Daca vrei engleza britanica te poti uita la sherlock holmes. este super iar daca vrei engleza americana :The vampires diaries! amandoua sunt seriale si sunt foarte frumoase! sper ca te-am ajutat!