| thanos a întrebat:

Ce greutate trebuie sa aiba un baiat de 15 ani cu inaltimea de 1, 70

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Ar fi bine, in jur de 60-62 kg.
Dar totul este sa fii sanatos: fa-ti niste analize de baza(sange, urina), care se fac gratuit, cu trimitere de la medicul de familie.Fiind la aceasta varsta, esti in crestere(cam pana la 23-25 ani) si poti sa fii mai slab, sau cu mai multe kilograme(dar nu gras).

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 63, 7 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Toate cele bune.

| Latinmoon a răspuns:

Hey!
In jur de 60-70 de kg trebuie sa ai si tu.
Cate kg ai acum?

| Ibrahimovic a răspuns:

Nu stiti sa faceti diferenta dintre greutate si masa...ar trebui sa aiba intre 539-588 Nwinking

| Roxaname a răspuns:

In jur de 60-65

| Zambaretu1 a răspuns:

55-60 kg.

| thanos explică:

Eu am 50