| alleluiaah a întrebat:

Ce imi puteti spune despre liceul bilingv?
Ce ore faci? (Cate ore de romana, mate, engleza etc. pe saptamana se fac?)
Cu ce medii se intra de obicei?
Ce probe trebuie sa dau ca sa intru?
Si ce mai stiti si voi big grin
FUNDA!

7 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Faci o limba straina sau mai multe, matematica prea putin.

| akadel_2193 a răspuns:

3 Mate, 3 Romana, 5 Engleza (+ Optional) Restu normal, Medii Intre 7.5 - 9, Trebuie proba Scrisa si Orala(De orala nu sunt sigur) Daca te pricepi bine la limbi straine iti va fi foarte usor. Bafta!

| alleluiaah explică (pentru akadel_2193):

Se face si franceza? big grin

| denis021 a răspuns (pentru alleluiaah):

Nu cred doar engleza germana spaniola.

| akadel_2193 a răspuns (pentru alleluiaah):

Se poate sa faci ori Franceza ori Spaniola, si din a-10-a faci Geografie si Istorie in LImba Engleza.straight face

| alleluiaah explică (pentru akadel_2193):

Wtf?! Dupa ce ca la istorie sunt varza in romana..trebuie sa mai fac si in engleza? laughing)

| akadel_2193 a răspuns (pentru alleluiaah):

Din fericire, Da! laughing