| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in calsa 8 cu media 9, 20 si as vrea sa intru la liceul I.L.Caragiale din Bucuresti la mate-info intensiv engleza. Am cateva intrebari:
-La clasa de intensiv trebuie sa dau examen obligatoriu inainte? Eu stiam ca numai la bilingv se da. Daca se da, cam in ce consta? Adica are 2 probe? Oral si scris?
-Cu ce medie se intra la mate-info?

Răspuns Câştigător
| Baton a răspuns:

Oricum pentru engleza intensiv nu visa la ceva usor deoarece nu este.
de aceea este si numele INTENSIV tongue
la fel si engleza ta trebuie sa cunoasca ceva mai mult de cat ce e de baza
si pentru informatii suplimentare consulta secretariatul liceului pe care doresti sa il urmezi
Mult Noroc!