| Jokerashul a întrebat:

Ce imperiu considerati ca a avut cea mai mare influenta asupra istoriei? Roman,Britanic,Otoman,Austro-Ungar, Germanic sau Rusesc?

Răspuns Câştigător
| nic3rr a răspuns:

Imperiul Britanic a fost si inca este cel mai puternic de pe tot globul pamentesc.
Nu de mult, cineva a spun ca in Imperiul Britanic soarele nu apune niciodata...

| Jokerashul explică (pentru nic3rr):

Am inteles ultima fraza.Frumos.Nu o stiam.

3 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Eu cred ca cel mai vechi dintre ele, deci Imperiul Roman. Fara Imperiul Roman, cursul istoriei era cu totul altul, iar niciun imperiu dintre celelalte mentionate de tine n-ar mai fi fost la fel. El a influentat decisiv istoria Europei, sau chiar a creat-o asa cum e, iar Europa a influentat ulterior istoria intregii lumi.

| Unicubeii a răspuns:

Fără vreo îndoială a fost Imperiul Roman, a cuprins aproape tot Globul.