| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamna "bae"? Cred ca e ceva in engleza.

Răspuns Câştigător
| TheCuriousMonkey a răspuns:

Salut, bae ( before anyone else ) s-ar traduce ca " mai important ca oricine altcineva " și e un alt mod de a spune iubită sau iubit. Fundă?

8 răspunsuri:
| MindBlowing a răspuns:

Bae vine de la "babe" = iubit/iubita.

Nu mai dati raspunsuri cretine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca înseamnă iubit

| ubox7007 a răspuns:

Nu inseamna nimic, in dictionar nu apare, este un fel de prescurtare (gen suna mai bine, desi dupa mine suna oribil) pentru babe

| Maya06 a răspuns:

Asta m-am gândit si eu, ok este "before anyone else" dar nu cred ca se acorda doar la iubit/a am vazut si la animale.E cineva important sau apropiat gen cel mai bun prieten.

| CrinaaaC a răspuns:

Bae este un cuvant in limba engleza si inseamna baby adica draga sau in alt sens- bebelus.

| KathrineIISilvia a răspuns:

Înseamnă "Bye" din cate stiu, adică Pa!

| SheWolf2000 a răspuns:

"Bae" inseamna iubita, prietena. Este un termen mai "de cartier" in America.

| Krissy11 a răspuns:

Nici eu nu am știut acum câtva timp ce înseamnă dar am căutat pe Google si înseamnă baie