| 熊Panda熊 a întrebat:

Nu stie cineva ce inseamna pe engleza "foam coat "? Cred ca e ceva legat de materiale de constructii parca.

Răspuns Câştigător
| oprescudorin11 a răspuns:

Este o substanta polistirenica sub forma de spuma, care izoleaza zone interesante (le imbraca), apoi devin solide si rezistente la umiditate, caldura, aer contaminat.In acest sens e folosit: imbracaminte sub forma primara de spuma(usor de administrat si de astupat crapaturi, altfel inaccesibile.

13 răspunsuri:
| alexandrualind a răspuns:

Inseamna strat de spuma.Am vazut pe google translate si a spus prostii.Ai dreptate.Pe google translate mi-a scris asa:spumă strat.

Corect este strat de spuma.

| 熊Panda熊 explică (pentru alexandrualind):

Spuma de care? Ca am vazut pe YouTube si zicea acolo sa folosesti "foam coat" ca sa lipesti acea chestie.

| alexandrualind a răspuns (pentru 熊Panda熊):

Asa se traduce.Arata-mi si mie ce este si poate o sa inteleg la ce te referi.

O zi placuta!

| 熊Panda熊 explică (pentru alexandrualind):

La minutul 18:55 (nu vreau sa fac chiar chestia asta, dar ceva asemanator, mai mic ) :
https://www.youtube.com/watch?v=V9swSXxzRQg

| alexandrualind a răspuns (pentru 熊Panda熊):

Strat de spuma adica aproximativ din acea de constructii. Daca nu ti se pare prea bun raspunsul mai spune-mi si mai ma uit odata si mai dau o incercare.

O zi placuta.

| Minailiuc_Robert_1976 a răspuns (pentru 熊Panda熊):

Am impresia ca ar fi un fel de adeziv pentru constructii mai exact ajuta in lipirea polistirenului

Răspuns utilizator avertizat
| Holy2010 a răspuns:

E un coating pentru spumele de polistiren.

| 熊Panda熊 explică:

Pe Google traducere imi da numai prostii.

| Minailiuc_Robert_1976 a răspuns:

Se refera la strat de spuma izolatoare

| 熊Panda熊 explică (pentru Minailiuc_Robert_1976):

Probabil...

| 熊Panda熊 explică (pentru Minailiuc_Robert_1976):

Dar era un fel de praf, semana cu gletul.