| Turquoiise a întrebat:

Heii :3
Ce înseamnă filolofie- intensiv engleză? NU bilingv. Intensiv.
Se dă examen ca la bilingv?
Ce ore se fac?

Răspuns Câştigător
| iuyugu a răspuns:

Pai faci tot ce ai facut si in a8a. daca esti a8a.
In plus faci TIC (tehnologia informatiei si a comunicarii), logica si argumentare 2 ore pe saptamana doar in aIXa, din aXa se inlocuieste cu Pshihologie in aXI cu Economie iar in aXII cu Filosofie
Matematica, Fizica, Biologie si Chimie faci doar in clasele aIXa si aXa.
Din aXa vei mai face si Ed. antreprenoriala in aXIa sociologie, lit. universala.
Teze dai la Romana, Latina, Limba 1 si Geografie/Istorie.
Bacalaureatu' il dai la Romana Istorie si o proba din aria curriculara.(un socio uman : logica, psiho, economie, filosofie, sociologie) sau Geografie.

| Turquoiise explică (pentru iuyugu):

Deci nu trebuia să dau examen acum la engleză, cum se dă la bilingv?

| iuyugu a răspuns (pentru Turquoiise):

Nu.
Belingvu e pentru intensiv engleza.
Dar stiu ca s-a dat ieri... si nu se mai poate da.
Oricum eu sunt pe filologie. Asculta-ma.