| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna ca se blocheaza anul scolar? Sau se "ingheata" anul? Bine eu inteleg ca se anuleaza cursurile...insa...se repeta anul scolar respectiv? Am auzit ca nu mai facem ore din 31 mai, si noi avem inscrierea la liceu in curand. (Sunt a 8-a) Ce se va intampla?

7 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Nu se va ajunge la acest lucru pentru că se riscă o revoltă a părinţilor. Elevii nu pot fi implicaţi în nici un fel în această nebunie.

| Nu conteaza a răspuns:

Eu stiam ca atunci cand ingheata anul doar se anuleaza cursurile si se recupereaza, dar nu ca facem din nou clasa a8a adica nu e ca si cum am ramas repetenti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Veti lua contact cu, hotia cu minciuna si cu si'l vous plait messieur, al bugetarilor, al propriilor vostri dascali, care s-au obisnuit astfel an de an la domnul guvern cu mana intinsa, si la voi pentru pregatiri si meditatii, facand greve si boicotand examenele. veti avea posibilitatea sa vedeti demagogia politicienilor nostri, si incapacitatea adultilor de a va oferi o societate, construita pe munca cinste si corectitudine.veti invata, ca macar voi sa aveti grija ce fel de lume si societate veti forma pentru copii vostri, care vor avea grija de voi cand veti fi batrani. aveti grija zuzulici; istoria se repeta. minciunile sunt aceleasi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Efectele crizei MORALE/sociale: emisiuni de proasta calitate la TV, filme de umplutura, ziare de proasta calitate prin continutul lor, lume dezinteresata de a-si face datoria cu pasiune si interes (personal sau/si de grup), lume care doar se critica ce a fost si ce este - fara a se gandi sa lupte fiecare pentru drepturile personale concrete (la ce ajuta comparatiile daca nu luptam pentru obtinerea drepturilor personale?!), lume care nu constientizeaza ca in momentul in care DA m-am trezit si lupt pentru mine si grupul "meu" pentru drepturi, in revansa eu si grupul avem si DATORII/OBLIGATII fata de grup fiecare si fata de societate. DA - este O criza SOCIALA-MORALA. Avem obligatia de lupta, organizare, disciplina, constientizare, la maxim. Valabil cam pentru toate generatiile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se stie este probabil daca nu se vor mari salariile profesoriilor se va inghetza anul` oricum este o mare prostie adica sa repeti anul din nou. adica ce noi suntem prosti lor si mai mare e culmea ca acum la sfarsit de an dupa ce ne-am chinuit sa invatam:-l... daca este sa se inghetze trebuia sa ne spuna ink de la inceputhappy nu dupa atata timpsad si in plus sa dam tezele din noucrying si sa facem din nou acelasi lucru ...adica fratzilor am mers la scl deajaba mai bine stateam acasa sa ne distramrolling on the floor

| Angel_5977 a răspuns:

Pai daca ingheata anul scolar inseamna ca faci clasa a 8-a din nou adica anul asta ai mers degeaba la scoala

| roxana_7147 a răspuns:

Eu nu cred ca va ingheta anul.Nu te speria. Unii spun ca nu ne vor mai incheia mediile. Dar nu-ti face griji totul va fi bine.