| maestrul123 a întrebat:

Ce inseamna criza economica?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca o zi înainte să îți vină pensia. Adică bani ioc.
Sau nici un ban la nimeni, sau ai bani și magazinele goale. Variante.

| anonimg a răspuns:

Scăderea PIB-ului unui stat sau a mai multor state.
Adică consumul este mai mare decât producția. Sau salariul mai mare decât producția.
Mai pe scurt, oameni fără minte ajunși în funcții de conducere, fie că este vorba de o firmă, fie că este vorba de o țară.
Criza economica va exista -adică se va menține- cât timp există diferența prea mare între salarii, dar și atunci când statele sunt unite între ele. Din pricina aceasta Anglia vrea să iasă din UE ca să nu fie afectată de următoarea criză economică.

| mgtow a răspuns:

Şmecherie aprobata de guvernele din UE ca sa isi bata joc de oameni & ei sa faca pul mare. Vine cand au chef sub comanda iluminatiilor si dispare tot cand vor aia. Mai usor nu se poate