| imihaistoian a întrebat:

Cat timp va tine criza economica?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Glumind, as putea spune ca va tine pana se va termina.
Serios vorbind, asta n-o poate spune nimeni, cei mai buni specialisti in economie nu se aventureaza sa indice o data, chiar si aproximativa. Numai bine!

| a1doru a răspuns:

Am auzit ca pana pe 21.12. 2012, la ora 12:12':12" rolling on the floor

| mgtow a răspuns:

Depinde cat timp vor politicienii de la comisia europeana.

| Mădă0611 a răspuns:

Pana cand o sa apara locuri de munca. Statul ar trebui sa faca asta. De exemplu, 1000 de oameni (putini, dar e exemplu) o sa fie angajati, o sa aiba bani, o sa existe cerere de produse, cei care pot sa faca acele produse o sa angajeze alti oameni, acesti oameni o sa aiba bani si cererea o sa creasca din nou, cererea si de alte produse, apoi o sa fie angajati alti oameni, si tot asa. Avand putini someri, cheltuielile statului o sa scada, o sa scada si tva-ul, taxe, impozite... Basme, dar cam asa functioneaza.

| Georrggy a răspuns:

Eu sincer nu cred ca va tine mult ci foarte mult sau poate pentru totdeauna!

| Modx a răspuns:

Criza econimica va tine cred ca cel putin 1 an, cu seceta asta nu mai are de unde sa faca tara bani