| deeadeea111 a întrebat:

Ce inseamna curriculum vitae?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Curriculum vitae inseamna un CV, niste informatii despre tine, la ce scoala inveti, unde ai lucrat, la ce liceu esti etc. si acolo el este necesar pentru un interviu daca vrei sa te angajezi trebuie sa duci acel cv la cel care te angajeaza si din cele mai bune cv-uri il alege pe cel mai bun. Probabil ca ai vazut cuvantul in josul cartii de romana, acolo l-am vazut si eu acum cativa ani.

Pa, pa!

6 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Reprezinta o detaliere a unei persoane anume.De regula se foloseste la angajare si trebuie sa cuprinda informatii personale (data si locul nasterii, starea civila, domiciliul actual), informatii despre educatie (scoala, liceul si studiile superioare absolvite), despre experienta acumulata (locurile de munca unde a mai lucrat acea persoana), informatii despre hoby-uri si diverse pasiuni, alte informatii personale (limbi straine cunoscute, cunostinte de calculator etc.).

| Lavinia4you a răspuns:

Buna deea, iti recomand sa iti creezi un cv online, este usor de creat si modificat, poti trimite link direct angajatorului http://muncitorul.com/.

| Florina14 a răspuns:

Curriculum Vitae sunt datele tale ...adica cand te duci sa te inscrii la un concurs trebuie sa depui mai intai cu C.V [ Curiculum vitae] care contine toate datele tale personale...plizz funda

| screamer95 a răspuns:

Scurte informatii despre tine - biografie pe o pagina A4

| antonelucretulelu a răspuns:

Datele tale proprii pe care nu le detine nimeni decat tu, celelalte sunt doar copii

| Serban_Karina-Elena_1998 a răspuns:

Scurta autobiografie (scrisa) care cuprinde date referitoare la studii, pregatirea profesionala, cariera si situatia familiara.