| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna daca o bufnita canta la geam noaptea?

32 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu se intampla nimic. Mai mult, ar fi o adevarata minune. Privighetoarea canta; mierla canta; ciocarlia canta, dar sa spui despre sunetele lugubre pe care le scoate bufnita ca ar semana cu un cantec mi se pare cel putin bizar.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se spune că este rău de moarte.
Pa, pa.

| Nicoleta a răspuns:

Inseamna ca te trezestelaughing

| rosto a răspuns:

Ca s-a spart in seara aia rolling on the floor

| BruneTTe a răspuns:

Nu inseamna nimic. Numai daca canta, cucuveaua atunci inseamna ca *cica* prevesteste moartea happy

| mihaibrasov a răspuns:

Inseamna ca respectiva bufnita a gasit un geam la care sa cante.

| SweetCandy a răspuns:

Din cate stiu eu inseamna ca auzi ca a murit cineva straight face

| Roby67 a răspuns:

Inseamna ca ai geamul deschis daca o auzi.winking

| Zâmbărici a răspuns:

Cica iti moare cineva apropiat eu asa stiamtongue

| BrancoveanuAlexandra a răspuns:

Nu inseamna nimic rau. Inseamna ca ai avut norocul sa vezi o asa creatura misterioasa.Inseamna ca este un cuib pe langa tine. Sunt pasari nocturne si este normal sa zboare sa-si caute hrana! Asa ca stai linistita ca nu este nimic rau! pupici:*

| Bogdanst a răspuns:

Inseamana, ca se va intampla ceva rau sau primesti o veste rea>big grin

| Bubiko a răspuns:

Cealalta bufnita din copac o sa zica: Buhuhu la mata ca m-ai speriat! rolling on the floor

| Zataki a răspuns:

Esti prea superstitios

| ancutsa410 a răspuns:

La tara inseamna ca o sa-ti moara pasarilelaughing)

| slayer666 a răspuns:

Inseamna ca are pe acolo treaba. Nu inseamna nimic.
Cand ciripeste o cucuvea inseamna moarte, dar cantecul bufnitei nu inseamna nimichappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cauta un partener de sex probabil. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bufnitele sunt in activitate noaptea.
Inseamna ca nu este o bufnita muta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca vrea sa ii canti si tu si te cheama, sa cantati impreuna sa faceti un Karaoke amandoi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti cinta un cintec de leagan sa dormi mai binehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Superstitii si din nou superstitii laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca a murit cineva atunci ala care am murit a luat corpul buvnitei si vrea sa omoare pa alt cineva din vamilia ta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai traiesti pana la urma? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se intampla nimic straniu. Nici de cucuvea nici de bufnita. Ambele sunt pasari de noapte si trebuie sa cante, la fel ca si gaina. Nu te speria. Se spune ca aduce o veste rea. Nu neaparat deces. O stare de neliniste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Io cred ca nu inseamna nimic, canta si ea ca oricare pasare...big grin

| ☣ JoHNnY ☣ a răspuns:

Poate era iubitu tau rolling on the floor

| fluffy_2714 a răspuns:

O sa-ti cada o unghie!smug

| Anonim_9242 a răspuns:

Nu inseamna nimic! Stai linistit.Este doar o pasare de noapte...

Răspuns utilizator avertizat
| katy_9430 a răspuns:

Din batrinii se spune ca e semn rau si ori moare cineva din casa ori un vecin sau cineva din neamurile tale sa speram ca nu-i asa viata lunga

| Aleman_Andrei_1996 a răspuns:

Eu stiam ca iti moare cineva din casa