| RAY a întrebat:

Mitul cum ca vine bufnita la geam cand cineva e pe moarte e adevarat?
ati patit asa ceva?

11 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Evident ca nu e adevarat.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Biata pasăre, nu mai poate nici să cânte că toți o înjură.

| Drimmero a răspuns (pentru floresdemayo):

Daca e pusa pentru a aduce sfarsitul unora, e mai mult ca sigur ca are motive sa fie hulita)))).

| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca e bufnita.Eu stiam ca auzi o pasare ce canta urat in apropierea casei unde urmeaza sa moara cineva.
Nu stiu cat e de adevarat ca eu am aproape de geam o salcie si de cand se incalzeste tot aici imi canta da nu am murit inca laughing.

| Drimmero a răspuns (pentru Freya1):

E vorba de cucuvea, care e tot o bufnita.

| RainmakerX a răspuns:

Eu tot de cucuvea stiam. Nu am patit dar am o ruda care crede in lucruri de genul.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu e adevarat, bufnitele sunt pasari nocturne ce se hranesc cu soareci.

| PainTech a răspuns:

Sunt curios cum ajunge bufnita daca mori pe undeva prin Oceanul Arctic...

| AlexSalling a răspuns:

Inainte sa moara cineva la tara (am vazut), venea cucuveaua in geam. Chiar in ultima noapte de viata. Nu-i un mit.

| Harley18 a răspuns:

Eu stiam ca daca iti canta cucuveaua moare cineva si da e adevarat, cel putin la mine mereu s-a adeverit.