| nicoleta24 a întrebat:

Ce inseamna expresia "a avea doua fete"?

8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca se refera la om, inseamna ipocrit, fatarnic.

| Psihiatra a răspuns:

A minti, in general.Adica sa nu fii sincer, sa spui 2 lucruri diferite in acelasi caz.Cam asa se interpreteaza.

| Tweetymrrr a răspuns:

Deci :
Reprezinta acea persoana care de afta cu tine se comporta frumos, dar cand tu nu imi esti, te barfeste ...In consecinta reprezinta omul fatarnic, care are 2 comportamente total diefritebatting eyelashes

| Angel0 a răspuns:

Visul oricarui baiat.

| Digital112 a răspuns:

Cand esti de fata cu cineva sa il vorbesti de bine si cand nu esti langa el (pe la spate ) sa-l vb de rau cred ca asta e

| Rox348 a răspuns:

Pai inseamna ca un om e vazut de lume cumva da el in realitate e altcumva sau cum sa-ti zic... adica mincinos (ceva de genu)

Răspuns utilizator avertizat
| BolO a răspuns:

Buna nicoleta

Intrebarea ta ma duce cu gandul la acel individ care iti vorbeste in fata frumos iar pe la spate te jigneste!

Cu simpatie, BolO