| Deeutza_8515 a întrebat:

Ce inseamna lucrare de sinteza la istorie? O dau pe 21 si habar nu am ce inseamna laughing. Va rog sa imi spuneti cat mai concret ♥ si daca ai avut si voi ...cum ati facut?straight face
Dau fundita si voturi big hug.

Răspuns Câştigător
| danthe20 a răspuns:

Sinteza nu inseamna neaparat recapitulare, ci scoterea ideilor principale dintr-o serie de texte, articole. se poate spune ca sinteza este un fel de rezumat.

2 răspunsuri:
| AxelBv a răspuns:

Recapitularea.
Cauta pe google ce inseamna sinteza.

| SerbanescuLucianMihai a răspuns:

Metode stiintifica de cercetare a fenomenelor, bazata pe trecerea de la particular la general, de la simplu la compus, pentru a ajunge la generalizare; (concret)lucrare care abordeaza datele esentiale ale unei probleme, ale unei discipline etc. adica pe romaneste subiecte despre istorie, legate de istoriewinkingwinkingwinking dă-mi şi mie id tău dacă vreitonguebig grintonguebig grin