| Céline7 a întrebat:

Ce este o sinteza? fundita si voturi

Răspuns Câştigător
| protopopicitorescovici a răspuns:

Metodă științifică de cercetare a fenomenelor, bazată pe trecerea de la particular la general, de la simplu la compus, pentru a se ajunge la generalizare; îmbinare a două sau a mai multor elemente care pot forma un tot. ♦ (Concr.) Lucrare, operă care abordează datele esențiale ale unei probleme, ale unei discipline etc. 2. Operație prin care se obține formarea unui compus chimic pornind de la elementele chimice componente sau de la compuși mai simpli. 3. (Fiz.) Combinare a culorilor rezultate din amestecul sau din suprapunerea a două sau mai multe culori. ♦ Recompunere a elementelor în care a fost descompusă imaginea transmisă la distanță.

4 răspunsuri:
| IrinaAniri a răspuns:

Uite, eu sunt membru junior si nu am putut sa iti raspund prin mesaj, da, si eu joc lady popular si am mare nevoie de challangeuri (provocari) si banuiesc ca si tu, trimite-mi un mesaj cu idiul tau de mess ca sa putem vorbim calumea. ti-as fi foarte recunoscatoare daca m-ai ajuta, sunt level 16.

| IrinaAniri a răspuns:

Nu te gasesc pe lady popular, cauta-ma tu, sunt Sorysory, trimite-mi mesaj sau provoaca-ma. dar tu la ce level esti?

| Céline7 explică (pentru IrinaAniri):

Sant lvl 12 dar nu inteleg te-am gasit si te arata bolnava si la lvl 1! Esti chiar tu?

| IrinaAniri a răspuns:

Tu joci pe siteul unde joaca numai romance? ca eu joc pe ala international unde intra jucatori din toata lumea. cred ca de asta nu ma gasesti.