| Catalin12345zxxccvbnm a întrebat:

Ce inseamna multumesc anticipat?

Răspuns Câştigător
| nuestenimic a răspuns:

Inseamna ca multumesti chiar daca iti dau raspunde sau nu sau chiar le multumesti dinainte

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Prealabil, din timp...

http://dexonline.ro/definitie/anticipat

| darrio2007 a răspuns:

Ai cerut o parere sau un ajutor si multumesti inainte sa primesti un raspuns sau o rezolvare la problema ta.

| minrest a răspuns:

O persoana iti cere ceva, si iti multumeste dinainte ca tu sa-l servesti. Dar formula asta nu se poate folosi intotdeauna. Daca ceri cuiva bani cu imprumut, nu poti multumi anticipat, adica inainte sa spuna ca iti da, e ca si cum ai zice ca trebuie sa iti dea.