| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna profilul electrotehnica si telecomunicatii?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

E profilul acela vestit unde toti sunt fericiti si canta:
"Mama - cati copii mai ai, la Electro sa nu-i dai!"

Merg acolo cei care mananca fizica pe paine, precum si pasionatii de circuite, retele electrice si de telecomunicatii (radio, retele telefonice, TV, transmisii prin fibra optica), scheme electronice, etc

Daca iti place fizica si matematica, e "floare la ureche", altfel -...

2 răspunsuri:
| User36873 a răspuns:

Profilul electrotehnica este o disciplină a științelor tehnice care studiază aplicațiile fenomenelor electromagnetice, precum și o ramură a industriei care aplică aceste fenomene.
Si telecomunicații este tot ce tine de comunicații prin telefon, radio etc.

| isMadara a răspuns:

Faci editari la calculator gen in GIMP ori chiar Photochop daca esti mai smecher.(editari de poze, text) si lucrezi in pachetul office (Powerpoint, Word, Excell etc.) la profilul asta sunt si eu si eu cam asta fac. e chiar misto sa stii. c: