| kaale5555577 a întrebat:

Hey TPU! Sunt elev in clasa a 10a si m-am transferat de la un liceu la altul pentru o persoana. Acum mi se pare ca am facut o alegere gresita din moment ce aici nu am prieteni si persoana aceea este in alta clasa si simt ca aici nu ma inteleg cu nimeni cum o faceam la celalalt liceu. Cu celelalte persoane aveam mai multe in comun decat cu cele din clasa mea si in plus am unii colegi acum care sunt foarte enervanti si simt ca fac misto de mine. Simt ca nu imi am locul in clasa asta. Acum am nevoie de un sfat, din moment ce daca ma transfer inapoi persoana pentru care m-am mutat se va supara si nici nu stiu daca ma vor accepta inapoi la celalalt liceu si daca o vor face, nu stiu cum vor reactiona profesorii.

2 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Muta-te înapoi. Conteaza sa te simți tu ok cu colectivul, nu ce simte persoana aceea. Ea e in alta clasa, deci nu e ca și cum o abandonezi.
E ok, le spui ca nu ți-a placut acolo și aia e. Profesorilor nu le pasa atat de mult pe cât ai crede. Te vor intreba de ce te-ai întors și nu vor avea nicio problema cu tine.

| Madaxo97 a răspuns:

La școală mergi sa înveți, nu ca sa stai aproape de anumite persoane, va puteți vedea si in timpul liber după școală. Du-te mai bine înapoi la vechiul tau liceu daca acolo te simțeai mai bine si te-ai integrat mai bine. Profesorii nu ar avea de ce sa reacționeze rau, doar daca nu ai plecat certat cu ei.