| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă puncte coliniare?

Răspuns Câştigător
| RouadeDimi a răspuns:

Punctele coliniare sunt trei sau mai multe puncte care aparțin aceleiași drepte.
Fundă puppy dog eyes?

13 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Punctele care apartin aceleiasi drepte.

| onasis1961 a răspuns:

Sunt punctele care apartin aceleias drepte.Astfel incat daca le unesti vei obtine o dreapta.
cam asa

-----------*--------*---------*

| darrio2007 a răspuns:

Puncte pe aceeasi dreapta(linie).

| elenutza27 a răspuns:

3 puncte pe aceeasi dreapta.

| cscaramel a răspuns:

3 sau mai multe puncte coliniare sunt puncte cuprinste de aceeasti dreapta in acelasi timp

| HaKa93 a răspuns:

Sunt punctele care apartin aceleias drepte.Astfel incat daca le unesti vei obtine o dreapta.
____. A______. B________.C

| teodora24 a răspuns:

Punctele coliniare sunt acele puncte(2 sau mai multe)care apartin aceleiasi drepte(se afla pe aceeasi dreapta).

| BloodAndBon3 a răspuns:

Sunt puncte care apartin aceleasi drepte. Daca le unesti obtii o dreapta.

| elfwarrior a răspuns:

Puncte coliniare inseamna ca se afla pe aceiasi dreapta.

| faceyahoo a răspuns:

Sunt punctele situate pe aceeasi dreapta happy

| DarkVillian a răspuns:

Trei sau mai multe puncte sunt coliniare daca si numai daca acestea apartin aceleiasi drepte.(adica ele se afla pe aceeasi dreapta)

| Andrada_Bianca_1997 a răspuns:

Puncte care se afla pe aceeasi dreapta