| Maria112 a întrebat:

Ce inseamna retardat?

Inteleg ceva din cuvant dar am auzit mai multe explicatii.
As vrea sa stiu sensul adevarat al cuvantului happy.

Cine imi explica cel mai bine primeste funda.

Răspuns Câştigător
| kitty00 a răspuns:

Aaa,atunci a ramane in intarziere (cuvant din franceza ''retard''), care are creierasul micut, tocilar, nu e de gasca, etc

9 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Http://www.sanatatea.com/art/boli-somatice/1073-retardul-mintal.html
Dacă vrei mai mult decât o simplă definiţie, citeşte mai sus(sunt date explicaţii mai ample).

| Crucified a răspuns:

Ramas cu mintea in urmawinking
funda! not worthy

| kitty00 a răspuns:

Dexonline.rowinking

| Maria112 explică (pentru kitty00):

Stiu si eu ca pot cauta acolo. Dar eu am pus intrebarea ca sa imi raspundeti voi. Ca daca nu acolo m-asi fi dus straight face.

| Gigiana30 a răspuns (pentru kitty00):

Din cate stiu eu cuvantul,, retardat'' = întârziat mintal

| kitty00 a răspuns (pentru Gigiana30):

Dapyawn sunt un pic haihui azi laughing cam mult.

| kitty00 a răspuns (pentru Maria112):

Aaa,atunci a ramane in intarziere (cuvant din franceza ''retard''), care are creierasul micut, tocilar, nu e de gasca, etc

| YouNoob a răspuns:

Dex:

RETARDÁT, -Ă adj. (și s.m.f.) (Franțuzism) Rămas în urmă; nedezvoltat din punctul de vedere al intelectului; întârziat mintal; înapoiat;

| ElleElly a răspuns:

Nu are capacitatea destul de mare incat sa se poata descurca in viata singur.ca cei cu dizabilitati.