| SamsungGalaxyS3 a întrebat:

Ce inseamna,, hai sictir"? big grin Adica inteleg sensul cuvantului dar ce inseamna el laughing

Răspuns Câştigător
| simina96 a răspuns:

Buna! A trata cu sictir (pe cineva) expr. a trata în mod disprețuitor (pe cineva); a ignora în mod deliberat (pe cineva);
SICTÍR, interj. (Arg.; în expr.) Hai sictir! = pleacă! marș de aici! șterge-o!;

6 răspunsuri:
| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Esti,, injurat,, finut cand superi rau pe cineva. Ai primit-o, nu?

| SamsungGalaxyS3 explică (pentru Neagu_Fanica_1980):

Am dat'o laughing)

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns (pentru SamsungGalaxyS3):

Fi fericit, bolfos.

| SamsungGalaxyS3 explică (pentru Neagu_Fanica_1980):

Sunt fata straight face

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns (pentru SamsungGalaxyS3):

Da, tableta. Scuza-ma; o, doua. Si armasarul are doua.Nu te supara, zau, pe mine! Era o gluma pentru baieti.

| SkaterGirl112 a răspuns:

Ii spui cuiva care,, sare calul'' intr-un sens, adica exagereaza cu ceva.