| GabiiHaș a întrebat:

Ce inseamna sa ai o viata roz?
Adica, sinonimul la expresia asa.

9 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

A avea o viata roz= A avea pile la Iisus

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Prin termenul de "lume roz" oamenii se refera la o viata frumoasa, linistita, fara griji, fara probleme, cu oameni iubitori in jur (Sau nu neaparat daca persoana respectiva prefera singuratatea). Poti folosii acest termen cand esti impacat cu propria viata.
O zi placuta!

| dannyel86 a răspuns:

A avea o viata roz inseamna o existenta fara probleme, plina de impliniri si sa poti realiza tot ceea ce-ti propui. Pentru unii inseamna sa ai bani multi, pentru altii inseamna sa ai familia si prietenii mereu alaturi de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sinonim ar fi "sa ai o viata pitzi" laughing

| AdyAdeluş a răspuns:

Sa ai o viata roz=sa ai o viata plina de fericire, toate cele bune.

| FataAmintirilor a răspuns:

A avea o viata roz inseamna o viata fara griji sau probleme, o viata frumoasa, minunata adica o viata extrem de frumoasa, mirifica, excelenta, perfecta!

| DennySa660 a răspuns:

O viata frumoasa, fara probleme

| bya2000 a răspuns:

1.O viata linistitoare.
2.O viata usoara.
3. Fara brobleme.
4.Relaxanta.
5.Vezi totul in roz=esti linistit,, n-ai 3 de lumume''

| JustMaria a răspuns:

Asta inseamna sa ai o viata cat se poate de usoara si frumoasa. Sper ca te-am ajutat happy