| Cosmin49 a întrebat:

Ce inseamna secvente lirice, tablouri, planuri? Intr-o opera lirica cum ar fi Calin (file din poveste) de Mihai Eminescu.

Răspuns Câştigător
| Lokos a răspuns:

Prin planuri se refera la planuri narative.Prin tablouri se refera la parti mai ample din poveste ( Ex: Cum este la luceafarul care are 4 tablouri ).Iar prin secvente lirice ( presupun ) vrea sa puna in evidenta "secvente" in care o parte din actiune este descrisa.O zi buna big grin

3 răspunsuri:
| Lokos a răspuns (pentru isauranick):

Nu ii poti da doar link-ul si atat...trebuie sa ii spui exact ce a cerut...

| Cosmin49 explică:

Lokos mersi mi-ai dat un raspuns foarte folositor. Dar nu pot sa dau funda la tine ma lasa sa dau funda numai lui isauranick