| gabi11000 a întrebat:

Ce inseamna si cam cu ce se ocupa, aveti ceva informatii legate de tehnici si alte informatii utile legate de acest subiect: tehnici si materiale de finisaje/patina pentru obiectele din lemn.

1 răspuns:
| zilog a răspuns:

FABRICAREA DE ICOANE FALSE
fabricarea de tablouri false
am un prieten foarte bun restaurator de icoane si de tablouri si de mobila veche

tu crezi ca obiectele care sunt expuse prin muzeele romanesti sau scaunul pe care a stat Stefan cel mare de la cetatea x
este exact scaunul adevarat ca sa vina toti pustii sa scrijeleasca cumva ceva pe el

lucrurile care tin de tezaurul national de patrimoniu
sunt copiate
si sunt puse copiile la indemana oamenilor de rând!?

adevaratele lucruri ce tin de patrimoniul statului stau in general in tezaurul national care este ascuns in locuri atat de banale in cat nici macar nu te-ai duce acolo daca ai fi un cotorpitor