| AvalohAlyn a întrebat:

Ce inseamna tehnician nutritionist si cum poti sa devii unul? Am vazut ca se poate cu un CURS facut si fara facultate de medicina.E adevarat? Ce face un tehnician nutritionist mai exact? E ca medicul nutritionist?
Am 13 clase in prezent.

Răspuns Câştigător
| ℓαυяα a răspuns:

Se pot face cursuri. Vezi aici părea unei persoane care face acest curs, poate te ajuta: http://ioanadumitrache.ro/......-school-2/

1 răspuns:
| WhiteLife a răspuns:

Buna! Din păcate, nu știu să îți răspund la întrebare, doar o mica rectificare. Nutriționistul termina facultatea de Nutriție și Dietetică, nu Medicina happy la fel cum stomatologul termina Medicina Dentara și farmacistul Farmacia. Facultatea tine 3 ani (posibil sa o găsești și ca o specializare in cadrul facultății de Medicină, dar nu trebuie sa faci 6 ani de medicina și apoi rezidențiat ca sa fii nutriționist).