| cristina9085 a întrebat:

Ce legatura au radiatiile cu vomitatul.De exemplu in serialul cernobil erau oameni care vomitau.Ce legatura are?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Radiatiile distrug sistemul imunitar si afecteaza organele, de aceea nu doar cei care au fost expusi la explozia de la cernobail au vomitat, ci toti si cei care au cancere si boli autoiume in stadiu avansat, au ameteli mari, stari de rau, vomita, nu se pot tine pe picioare de cat de slabiti si afectati sunt, fiindca creierul si organele interne sunt afectate atat de rau, incat totul se invarte si stomacul se revolta.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Reacția organismului de a elimina otrava.