| ZaKid a întrebat:

Ce legi ati introduce in constitutia Romaniei?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Constitutia Romaniei nu se pot introduce legi. Cred ca te-ai gandit la completarea Constitutiei cu noi prevederi. Sunt de parere ca ar trebui modificata in sensul trecerii de la sistemul bicameral la cel unicameral, reducerea numarului parlamentarilor, introducerea raspunderii parlamentarului in fata celor care l-au ales, cu posibilitatea acestora de retragere a calitatii, conditii mai precise si restrictive de emitere a unor acte normative de catre Guvern, mai ales in cazul ordonantelor de urgenta. Numai bine!

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tu ai idee ce-i aia Constitutie? In Constitutie nu sunt legi, ci articole. Legile sunt in Monitorul Oficial!

| baiatuucupizzza a răspuns:

Legea
nr1:Jos BASESCU
nr2:Jos BOC ca fac un poc
nr3:Sa fie toata lumea contra lu base

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una singura; Legea cocosului. Unde o prinzi acolo sare din textile.

| MBG a răspuns:

Scolile inchise, Daca cineva arunca orice pe jos.Inchisoare,Daca cineva injura.inchisoare etc,

| CristiCryssu a răspuns:

Prohibitie in primul rand, ma mai gandesc apoilaughing