| Gal_Sven_1997 a întrebat:

Ce limbă să învăț? Ştiu engleză şi germană.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cu englza nu ai ce face decat in tariile unde se vorbeste engleza asta e adevarul, eu am calatorit si cu engleza nu am avut ce face decat cu politia atat, dar daca vrei sa lucrezi intro tara e obligatoriu sa cunosti limba aia parerea mea, deci depinde unde vrei sa lucrezi

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Franceză, italiană etc.
Ți-aș spune să alegi, ceea ce îți place mai mult. Mai ales, dacă ai o pasiune pentru limbile străine... Frumos!

| Anonimuserr a răspuns:

Engleză categoric. Este o limbă universală (de circulație internațională). Cu germana doar dacă ai de gând să lucrezi într-o multinațională germană.
Deci, mergi pe engleză.

| pufulescu a răspuns:

Araba! E cea mai de viitor in Europa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Franceza,italiana,spaniola...astea sunt importante.