| niky013 a întrebat:

Ce materi ai la stiinte sociale.Si din ce dai teza? E greu, e usoar?

Răspuns Câştigător
| MisterKat a răspuns:

Salut! In primii 2 ani de liceu faci cam aceleasi materii ca si ceilalti copii. Faci matematica doar 2 ore pe saptamana, la fel si fizica. Chimie - 1 ora/saptamana, Biologie - 1 ora/saptamana. TIC - 1-2 ore pe saptamana. Din clasa a 11-a nu mai faci Chimie, Fizica, Biologie. Dar o sa faci matematica (tot 2 ore pe saptamana). De exemplu la mine in liceu erau clase de stiinte sociale - bilingv spaniola si cei de acolo dadeau teze la: Romana, Istorie, Logica (clasa a 9-a)/Psihologie (clasa a 10-a)/Economie sau Sociologie (clasa a 11-a)/Filozofie(clasa a 12-a) si la inca o materie (fiindca cei de acolo erau la bilingv spaniola, dadeau teza si la aceasta limba, spaniola). Nu-i chiar asa de greu. Niciun profil nu e foarte usor. Daca inveti o sa te descurci! Succes! O zi buna!

4 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Eu sunt la stiinte sociale si mi se pare usor. Faci romana, istorie, geografie, engleza, franceza/germana/italiana/spaniola(depinde de liceu), putina matematica, logica etc... Teza dai la romana, engleza sau alta limba straina, istorie/geografie si logica(cls a 9 a), economie(cls a 10 a), psihologie(cls a 11 a)si filozofie(cls a 12 a). Sper ca te-am ajutat.

| niky013 explică:

Si tu la ce liceu esti MisterKat?

Răspuns utilizator avertizat