| Hăgiul a întrebat:

Ce se face la stiinte sociale? La ce se da teza si in ce clase? Este greu? Va rog cat mai multe detaliisad

Răspuns Câştigător
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

E un profil destul de usor si frumos, ai sansa sa iei f usor note mari
La stiinte sociale: 4 ore romana, 2 ore matematica, 2 ore fizica, 3 ore limba straina 1, 2 ore limba straina 2, 2 ore materie socio-umana, 1 ora latina, 2 ore istorie, 2 ore geografie, 1 ora biologie, 1 ora chimie, 1 ora religie/desen/sport/muzica.
Din cls a 11 vei face doar o ora de mate, de asemenea orele de materiile de la real se vor micsora.In cls 9 faci logica, in a 10 va fi inlocuita de psihologie si se va adauga ed antreprenoriala, in a 11 economie si apoi filosofie.Bacul il vei da la romana(scris,oral),istorie(scris), eng (oral si scris cred), de ales 1 din psiho,logica, economie, filosofie.Mai nou trebuie sa dai si la info o testare,valabila pentru toti elevii indiferent de profil, insa daca faci inainte un curs numit ecdl si il iei pentru ca vei da si aici niste examene, nu vei mai da bacul la info.
Mult succes si sper ca te-am putut ajuta

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu, de fapt este destul de usor!
Se pune accent pe romana in special!
Si dai teza la romana, engleza, latina si geografie sau istorie!
*asta daca esti la filologie *

| Dumnezău a răspuns:

Nu sunt la SS, dar stiu ce se face in mare.Va indoapa capul cu istorie, faceti 3 ore pe saptamana in a 9-a, daca nu ma insel. Faceti romana ca cei de la filologie, 4 sau 5 ore pe saptamana.Nu stiu exact in ce ordine sunt unele materii, dar sunt sigur ca o sa faceti filozofie, psihologie si economie in diferite clase.In plus faceti si latina. Teza vei da la romana,engleza,latina si istorie/geografie, insa eu as recomanda istorie, e mai usoara in toate clasele.Nu e greu deloc, chiar e un profil incredibil de usor daca le ai cu istoria, romana si engleza.Pace!

| Smile94 a răspuns:

Nu toti au dreptate,se pune accent p romana istorie si o limba straina, dai teza la logica, psihologie, psihologie si filozofie
si nu este deloc greu tongue

| Smile94 a răspuns:

Oricum te vei distra in acesti 4 ani, e un profil lejer, nu are de ce sa iti para rau ca ai intrat aiciwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cel mai lejer profil...nu ai multa romana ca la filo dar nici multa mate ca la mate-info. Mie imi place mult liceul mai ales ca se face si psihologia, economia, filosofia si logica. In clasa a IX-a dai teza la Logica, in clasa a X-a la Psihologie, in clasa a XI-a la Economie, in a XII-a la Filosofie. Toate astea pe langa romana, istorie si lb. straina.winking