| nonameXD a întrebat:

Ce materi se fac la:stinte sociale, stinte ale naturi, filologie, protectia mediunul plzzz vreau sa stiu dau fundita mare mare

4 răspunsuri:
| eltina a răspuns:

Eu sunt pe profil de stinte ale naturi si fac asa
-romana 4 ore
-informatica 2 ore
-engleza 2 ore
-franceza 2 ore
-istorie 1 ora
-logica cls 9 psihologie cls 10 economie cls 11 si filozofie cls 12
-matematica 4 ore
-fizica 2 ore
-chimie 2 ore+ 1 ora optional pe care il alege scoala pentru fiecare profil
-geografie 1 ora +1 optional
-biologie 2 ore
-sport 2 ore cls 9 clasa 10 si a 11 am facut decat 1 ora
-religie desen si muzica cate 1 ora dar pe parcurs se vor reunta la muzica si desen in favoarea optionalelor

sper ca ti'am fost de folos :*

| eltina a răspuns:

Si am uitat cat despre teze dai la matematica romana si la alegere doua materii dintre fizica biologie si chimie happy

| colouryourownworld a răspuns:

Stiinte ale naturii e ideal daca iti place bio, fizica sau chimiehappy in cazul in care nu-ti place engleza, faci 2 ore pe saptamana.

| Sabin_1644 a răspuns:

La filologie iti pot spune eu.
Aceleasi materii din generala,numai ca se adauga logica,se pune accent pe a sti o limba straina,romana, geografie si istorie(partea de uman)... faza buna la acest profil, din cls a 11-a scapi de biologie,chimie, fizica, mate