| Panther002 a întrebat:

Ce materii se fac la Dinu Lipatti in clasa a 9 la arhitectura?

1 răspuns:
| nutuxcristian a răspuns:

Salut!
Se fac absolut toate orele, dar de exemplu romana sunt doar 3 ore pe saptamana si matematica 2 ore, atelier doua zile.In zilele de atelier faci numai:modelaj, desen, pictura, desen proiectiv si TIC(in clasa a 9-a)
In clasa a 10-a la sfarsit fiecare isi va alege un profil inspre care vrea sa se indrepte(sculptura,pictura, arhitectura, design, desing ambiental, scenografie, grafica, animatie...) si la sfarsit vei face o lucracre pentru "licenta"(nu stiu cum se numeste sigur).