| catalin_1480 a întrebat:

Ce materii se fac la facultatea de stiinte economice, la specializarea finte-banci si la specializarea management sau marketing, va rog raspuns rapid

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Pe parcursul facultăţii vei face în primul rând contabilitate de toate genurile, apoi micro, mezo si macro economie, economie bancară, matematică, analiză economică, marketing modern, management, finante publice, burse de valori, informatică, limbaje de programare, drept economic, evaluarea intreprinderii, gestiune bugetară, gestiunea investitiilor, gestiune financiară, statistică, relaţii economice internaţionale, tehnologie, asigurări şi reasigurări, psihologie, franceză/engleză, istorie economică(nu ştiu dacă se mai face acum, eu, una am făcut).

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Economie la greu.
Matematica aplicata in economie
O limba straina.
Contabilitate.