| MihaiMarian2004 a întrebat:

Ce materii se fac la profilul real?

Răspuns Câştigător
| thebestsinger a răspuns:

Pai exista 2 profiluri reale: mate-info si stiinte ale naturii.
Mate info se bazeaza in special pe matematica si informatica dar si pe materiile inrudite precum : fizica, biologia si chimia. Acest profil iti va aduce o cariera in it sau in contabilitate. Stiinte ale naturii este un profil care se bazeaza pe bio-chimie si fizica, dar si pe matematica. Acesta este profilul recomandat pentru o cariera in medicina sau farmacie. La ambele profiluri poti opta pentru mesera de profesor la materia de real pe care o doresti. Aceste profiluri de real sunt de viitor asa ca succes!

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Din toate, predominant mate, fizica, chimie, informatica.