| Crisstinayy12 a întrebat:

Ce medie iese cu notele la matematica 5, 4 si 10? Rapid

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum ai luat boss un 10 dacă nu știi să faci o medie?

| Yuoia a răspuns:

Esti atat de slab la matematica incat nici media nu stii sa o calculezi? Cred ca vrei un 10, nu ai nota asta.

| Crisstinayy12 explică (pentru Yuoia):

Hai taci si nu mai comenta fara sa stii? Crezi ca eu nu stiu sa calculez o medie? Am intrebat ceva si am nevoie de raspuns, fara alte plusuri. Ma contrazic cu o colega care are notele astea ( nu eu). Ea zice ca ii va iesi media 7 momentan dar eu zic 6 si nu ma crede. Are 10 deoarece profa i-a dat din bunatate. Eu am 8, 9, 8 si stiu sa imi calculez media prea bine. Multumesc.

10+4+5=19:3=6(,3)

=10...

| Yuoia a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Notele nu se dau "din bunatate". Poate se cumpara cu cativa euro, cu un lantisor de aur, cu... Asa ca iti intorc "Hai taci si nu mai comenta fara sa stii". Apropo, de ce ai pus semnul intrebarii la sfarsit? Ai sa-mi spui ca si la lb. romana ai 9, 9, 10. Si profesoara aia e "buna" pentru cativa lei?

| Crisstinayy12 explică (pentru Yuoia):

Ti-am spus ca nu sunt notele mele. Profesoara a spus ca copii care se nimeresc din catalog vin cu caietul( ne pusese sa facem niste exercitii foarte usoare) si prin surprinderea mea toti prostii au luat 10, o fata 9. Si nu cred ca toti au platit XD.

Eu la limba romana chiar am 9 si 10. Pana acum nu am niciun 8. (Sunt clasa a cincea). Am si fost la olimpiada de romana, te rog nu mai comenta. :* :**

| Yuoia a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Ai tupeu, mai tancule! Daca te ratoiesti la mine, nu inseamna ca ai dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Media notelor iese: 6.33
Media totala nu o putem calcula deoarece nu stim cat ai luat in teza.

| XD_Rareş_2000 a răspuns:

6.3, adica rotunjit, 6