| dya333 a întrebat:

Ce ne trebuie anul acesta mai exact pentru bac la Eugen Lovinescu? Care ar fi un enunt pentru subiectul trei in cazul operei sale?

Răspuns Câştigător
| Changes a răspuns:

Modernismul.Eu sper să nu pice nici Junimea, nici Dacia literară.La ce profil ești?

| dya333 explică (pentru Changes):

Stiinte ale naturii tu?

| Changes a răspuns (pentru dya333):

Filologie.

| Anaaa9411 a răspuns (pentru Changes):

Daca pica Junimea si Dacia literara iar pica jumatate de tara. laughing

| dya333 explică (pentru Changes):

La voi e diferit si au mai aparut modificari la uman recent...

| Changes a răspuns (pentru dya333):

Pe bune? De ce naiba fac modificări înainte cu câteva săptămâni? Nu-i înțeleg.Și se mai miră de ce pică jumătate de țară.

| dya333 explică (pentru Changes):

Da probabil ca asta stii mai demult nu va mai fi citat la subiectul doi ci va fi o tema(cinste, admiratie, etc) sau un subiect despre ceva...Si s-a mai precizat ca la uman caci sunt mai multe ore vor fi mai grele subiectele.

| Changes a răspuns (pentru dya333):

Știam de subiectul 2 și am citit undeva că se va da mai greu fiindcă noi avem 7-8 ore de română pe săptămână ceea ce nu e deloc adevărat. Avem 5 ore.Da s-ar putea ca anul ăsta să pice romanul sau nuvela ca să ne pună să facem relația dintre 2 personaje sau să facem caracterizarea personajului principal.

| dya333 explică (pentru Changes):

Cine stie eu zic ca nu o sa dea Eminescu in niciun caz fiindca s-a dat anul trecut, in rest am si eu banuielile mele, oricum si eu am impresia ca o sa fie proza anul acesta...