| ionut7 a întrebat:

Ce nu trebuie sa faci ca sa nu fii bataia de joc a colegilor de clasa la liceulaughing?

Răspuns Câştigător
| Betty a răspuns:

@April nu sunt de acord cu tine, daca tace, mai rau va fi! trebuie sa invete sa se apere, daca ii spune cineva ceva sa ii raspunda pentru ca daca tace va fi considerat fraier! si cat despre carti, mai bine nu! cartea o citesti acasa dar incearca in pauze sa comnunici cu ceilalti colegi nu sa stai in banca ta si sa te uiti la tabla ca vor rade toti de tine!

4 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Incearca sa fii indiferent la toate ironiile lor, arata ca nu-ti pasa de vorbele batjocuritoare; taci si gaseste-ti ceva de facut in pauze:fie citesti o carte, fie scrii ceva, fie inveti sa faci origami si confectionezi vreo figurina.Descopera-ti un hoby si fii mai bun decat oricare dintre ei. Daca vei suferi si ei vor vedea asta, vor deveni inca si mai agresivi.Indiferenta e cea mai buna solutie. O vorba populara spune:"Cu tacerea, le rupi pielea". Curaj! Fiecare om are calitati; descopera-ti-le si ai incredere in tine.

| Anonim69 a răspuns:

Sa nu fii fatalau dala, de sta numa` in banca, aaaa` si cu mustata de aia gen puffrolling on the floor, e jalnic, crede`ma! la noi in clasa se rade mult pe seama chestiilor astora! Zice dirigu ca noi [fetele]suntem mai rele de mii de ori ca baietii!

| Tzl a răspuns:

Haide sa iti spun ce parere am eu. La inceput, trebuie sa fii comunicativ, sa nu creada ca esti un incuiat. Dar nici sa fii foarte dezinvolt si sa vb lucruri care nu au nicio noima, pentru ca nu stii inca cu cine te insotesti 4 ani de-acum inainte. Si in al doilea rand, vorba lui RoxxFTW, sa nu ai semnalmente de care colegii tai de clasa sa isi poata bate joc, gen : mustata, miros urat, etc. Sper ca ti-am fost de folos si ca te vei descurca :d

| ChickMagnet a răspuns:

Sa nu te faci de ras laughing...