| Anonim_8946 a întrebat:

Ce nu trebuie sa mananci cand tii post?

Răspuns Câştigător
| PuFuLeTe a răspuns:

Pai. de obicei a tine post inseamna a te abtine la ceva pentru a te mantui,pentru a-ti vindeca sufletul, ca o jertfa pentru Dumnezeu. depinde de ce religie esti... daca esti Crestin ortodox sunt interzise lactatele, carnea, ouale, daca esti Catolic poti manca lactate si oua in afara de carne. nu stiu daca e bine, asta stiu eu, mai cauta si tu!

11 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

A nu mânca alimente de origine animală, carne și lactate cât și derivatele lor
...de asemnea a tine post nu tine numai de alimente ci si de a te abtine(sau cu moderatie ) de la poftele trupesti! (sex)

| YukikoMaya a răspuns:

Orice produs care are ca ingrediente lucruri care provin de la animale:
oua carene lapte etc...
fundita?puppy dog eyes

| Mirruna a răspuns:

Lapte, carne, branza, oua si orice aliment ce cotine unu` din cele enumerate.

| teodor10 a răspuns:

Faza cu mancatu e nimica toata pe langa ce trebuie sa nu mai faci in post :-

| Genesis29 a răspuns:

Orice provine de la animale.

| papys44 a răspuns:

Cand ti post nu ai voie sa mananci carne sau produse date de la animale de exemplu:oua, lapte.ai voie doar:margarina fructe,legume, sarmale de post, pate vegetal dar ai grija la ce cumperi de post ca nu cred ca sunt de post au scris pe ele doar ca sa se vanda.

| stefanutza27 a răspuns:

Carne, lactate, alcool, oua, ciocolata, energizante, sucuri acidulate bomboane sau dulciuri.

| tania_5982 a răspuns:

Buna.Cand tii post trecuie sa mananci fructe,legume,peste si cam atat. Nu ai voie dulciuri, lactate, carne sau oua.

| eddieoffroad a răspuns:

Rahat(turcesc)ca-i dulce,carne,lapte,branza, oua, din astea...

| QueenD009 a răspuns:

Cand tii post nu ai voie sa mananci produse de origine animala: carne, lapte, oua etc dar nici produse fabricate din ele : ciocolata, frisca etc...

| 123Stela a răspuns:

Sa nu mananci carne dulciuri si lactate!