| Adelin568iaurt a întrebat:

Ce ore faci la mate info intensiv informatica și cate in fiecare săptămână?

1 răspuns:
| jettisoned a răspuns:

La mate info intensiv s-ar putea să ai cel puțin 6 ore de informatică și tic pe săptămână, după cum am văzut eu. în rest, o să ai același nr de ore precum celelalte clase de la real: 2 ore la fiecare limbă străină, bio și chimie, 1 oră istorie, geogra, sport, 4 la mate și română, 3 la fizică etc. materiile sunt aceleași ca in gimnaziu, dar se scoate educația socială și, în schimb, se adaugă materiile corespunzătoare liceului, în clasa a 9-a fiind logica. mi se pare că profilul ăsta are cele mai multe ore pe săptămână. acum depinde de liceu.