| 0PopaPorno a întrebat:

Este cineva la liceu de informatica, pe profil mate-info intensiv info? Daca da, este greu? Si cate ore de mate aveti pe saptamana?happy

4 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Mi se pare că vreo 6, dar vei avea cam atâtea, poate chiar mai mult şi de informatică.
Succes!

| d1onn5o a răspuns:

Pregateste-te pentru clasa a 12-a.Ai sa mananci formulele la matematica pe paine.(foi intregi)

| cristina_6005 a răspuns:

Eu am facut liceul la profil mate-info, intensiv info. Aveam cam 5 ore de mate pe saptamana si vreo 7-8 de info. La info nu iti imagina ca stai si te joci (bine, depinde si de liceu, de profesori), ci faci programare. Gandirea logica bine dezvoltata e un avantaj major. Daca nu iti place fizica (ai obligatoriu 3 ore pe saptamana, indiferent la ce dai BAC), mate sau programarea (limbajul C/C++, Pascal, sau ce faci tu acolo).iti recomand calduros sa te orientezi cat mai curand spre un liceu cu profil uman. Mult succes!

| Liquor a răspuns:

Buna, sunt 4 ore de mate si 6 de informatica-tic, 4 de tic si 2 de informatica.Succes