| BlueByte a întrebat:

Ce parere aveti de rezultatele de la Bac de anul acesta? Pentru cei ce l-au dat, cum a fost?

Răspuns Câştigător
| ioana_5848 a răspuns:

Pana acum toata lumea mergea pe ideea copiatului la bac si nimeni nu invata nimic.
In sfarsit a venit momentul in care elevii nu au mai fost lasati sa copieze.pentru ca nu e corect ca niste inculti sa ia bac-ul pe pile si sa ocupe locurile celor care merita in facultati.
Sa speram ca de acum incolo se vor trezi sistemele la realitate si nu vor mai permite nedreptati...desi asta e doar un vis. In Romania daca ai pile si bani, oricat de analfabet ai fi, tot obtii o diploma la o facultate. pe cand cei care se kinuie sa invete dar nu au posibilati materiale(cazul miilor de studenti din Romania), ajung vai de capul lor aici sau pleaca in strainatate la rupere de puteri.
Groaznic.dar asta e tara in care traim!

6 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

In sfarsit s-a scos la iveala faptul ca elevii nu invata. In sfarsit marea minciuna ca stim carte s-a dat pe fata. In sfarsit se vede marea minciuna in care bravam ca stim carte ascunsi sub umbra varfurilor care castigau la concursrile internationale. In sfarsit acceasta impostura a invatamantului romanesc este scoasa la iveala. In sfarsit poate de aici inainte se va invata carte mai serios.

| harciog a răspuns:

Oglindeste extrem de clar, cruda realitate.Totul merge spre bine pentru ca se urmareste eliminarea prostilor cu diploma.

| xSoaked a răspuns:

Toti zic ca sunt cele mai mici note la Bac ever. Eu nu cred ca toti cei care au picat Bac-ul sunt prosti si ca toti cei care l-au trecut meritau sa-l treaca. Exista interese, pile si nedreptate, pentru ca suntem in Romania. Am un amic care l-a dat, iar el s-a pregatit cum trebuie dinainte. A spus ca a fost destul de greu, dar asa cred ca si trebuie, pentru ca nu are cum sa fie usor. Chiar daca iei nota mare, nu poti spune "Ah, a fost usor". Daca esti cinstit, iei nota mare pentru ca ai invatat. Daca nu, iei pe pile.

| Troll a răspuns:

Se vede cum toti incultii se duc 4 ani a liceu pe ideea : lasa ca o sa copiez la bac.

Mi se pare normal sa pice toti incultii (oricum deja stiu multi retardati care tot si-au luat bacu desi nu au habar cine ii Caragiale)

Este bine asa pentru ca totusi nu o sa mai fie asa multi inculti du diplome.
Daca vrei sa ajungi undeva pui mana si inveti, Daca nu : du-te la sapa toat viata si la maturat drumuri.

| BlueByte explică:

Se estimeaza ca este cea mai scazuta rata de promovabilitate din istorie.

| Cairo a răspuns:

Au fost un dezastru total. Cred ca au fost cele mai mici note din ultima perioada