| Bogdanmanolachi a întrebat:

Ce părere aveți de secția Balneofiziokinetoterapie din cadrul universității de medicină din Iași? Merita? Ce poti sa devii?

2 răspunsuri:
| varsanofie a răspuns:

Eu cred că merită, dacă îți și place.

| lalaura94 a răspuns:

Devii terapeut fizic. Eu am facut balneo in paralel cu informatica dar am renuntat la balneo dupa 2 ani.

In Romania sunt sanse mici, trebuie sa fi foarte bun, sa faci multa practica, voluntariat si asa mai departe, dar putini mai fac pasul asta intre facultate si angajare si pastreaza diploma la rece.

In afara e mult mai lejer, cu cat te indrepti mai mult spre nord de Romania, devine direct proportional mai usor. Mult mai multe locuri de munca, mai bine platite, la noi e fix pix.