| EmiliaSd88 a întrebat:

Ce parere aveti de sectia " relatii internationale si studii europene" din facultate? Cat de greu e pe o scara de la 1 la 10, 1 fiind valoarea minima?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

1 pentru oameni hotarati sa invete, si 10 pentru putori care nu au chef sa invete.

Nici o facultate nu este grea, atat vreme cat inveti si o faci din placere.
Probabil ca o facultate cu adevarat grea este medicina, unde se studiaza intens 6 ani si se mai face rezidentiat de 4 ani ca sa iesi medic, deci 10 ani de invatat pe rupte.
Pe langa medicina, orice alta facultate pare apa de ploaie!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu prea merita. Sunt putini diplomati. Iar cei care sunt, sunt pe pile. Te poti angaja si pe la primarie, ceva consilier. Sau ca prezentatoare TV. Oricum, nu merita.