| chris7053 a întrebat:

Ce parere aveti de specializarea Informatica economica?

Răspuns Câştigător
| Ohaithar a răspuns:

Am terminat specializarea respectivă. Îți oferă multe beneficii. Îți va oferi o diplomă de economist, dar te vei putea înscrie la un master tehnic cu ea(doar software), fiindcă ai făcut informatică. Faci și foarte multă contabilitate, și ai putea să ieși și contabil. E un profil bun dacă îți place programarea, dar nu ești pasionat de partea hardware.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O strutocamila. Nici economie nici informatica.

| kiri11 a răspuns:

Depinde de cat timp de invatat oferi acestei specializari si cat de bun vei fi dupa happy

| Argelean a răspuns:

Salut! La informatica economica inveti destul de multe gen:Baze de date, Bazele tehnologiei informatiei, Bazele programarii calculatoarelor, Algoritmi si tehnici de programare, Sisteme de operare, chiar si Programarea aplicatiilor Windows.Eu te-as indemana sa te specializezi pe aceasta "materie". Sper ca te-am ajutat, funda?