| gabixon a întrebat:

Ce parere aveti despre acest citat? la ce se refera? argumente!

"Asa ca neamurile acestea se temeau de Domnul si slujeau idolilor lor; ba si copiii lor si copiii copiilor lor, pana'n ziua de astazi, fac asa cum au facut parintii lor."

1 răspuns:
| BogdanGabi a răspuns:

Se refera, dupa parerea mea, ca credinta in Dumnezeu se gasea in acele neamuri si ca se raspandea de la neam la neam. Este o explicatie scurta, asa ca daca vrei s-o pui in tema de la romana, nu stiu daca este foarte buna. Un an nou fericit!